
- Kids
Piupiuchick Short Dress With Straps Washed Black Denim With Apple Print
Opdag den perfekte kombination af stil og komfort med vores Short Dress With Straps. Denne skønne er designet til børn, og den vil helt sikkert blive en favorit i garderoben. Med sine justerbare stropper og knaplukning er den både praktisk og trendy, så dit barn kan bevæge sig frit og lege uden begrænsninger.
Fremstillet af 100% bomuld, er denne kjole ikke kun blød og behagelig, men også let at pleje. Den kan vaskes ved 30 grader med lignende farver, så du kan holde den frisk og ren uden besvær. Husk at vaske den vrangen ud for at bevare farverne, og undgå blegemidler for at sikre, at den holder sig smuk sæson efter sæson.
Giv dit barn muligheden for at skinne i denne stilfulde kjole, der er perfekt til både hverdag og festlige lejligheder. Med Short Dress With Straps kan du være sikker på, at dit barn ser fantastisk ud, samtidig med at de føler sig godt tilpas hele dagen lang.
Hvis du bestiller inden kl. 16.00 på en hverdag, sender vi din ordre samme dag. Ordrer afgivet på en lørdag eller søndag vil blive afsendt mandag.
Returnering kan ske inden for 30 dage efter købet og er for din egen regning.
Alle produkter sendes fra vores lager i Holland. Du kan spore din levering med vores track & trace-kode.